US Open 2019: Konta v Gasparyan, Nishikori and Pliskova in action – live! | Sport

105

[ad_1]

Arthur Ashe Stadium
12pm (5pm BST) Mariam Bolkvadze (Geo) v (3) Karolina Pliskova (Cze), (3) Roger Federer (Swi) v Damir Dzumhur (Bih), (1) Novak Djokovic (Ser) v Juan Ignacio Londero (Arg), (8) Serena Williams (USA) v Catherine McNally (USA)

Louis Armstrong Stadium
11am (4pm BST) Bradley Klahn (USA) v (7) Kei Nishikori (Jpn), (5) Elina Svitolina (Ukr) v Venus Williams (USA), Lin Zhu (Chn) v (10) Madison Keys (USA), Lauren Davis (USA) v (2) Ashleigh Barty (Aus), (12) Borna Coric (Cro) v Grigor Dimitrov (Bul)

Grandstand
11am (4pm BST) (16) Johanna Konta (Gbr) v Margarita Gasparyan (Rus), Hugo Dellien (Bol) v (5) Daniil Medvedev (Rus), (23) Stan Wawrinka (Swi) v Jeremy Chardy (Fra), (20) Sofia Kenin (USA) v Laura Siegemund (Ger)

Court 4
11am (4pm BST) Adrian Mannarino (Fra) & Gilles Simon (Fra) v (3) Raven Klaasen (Rsa) & Michael Venus (Nzl), Bianca Vanessa Andreescu (Can) & Sharon Fichman (Can) v Whitney Osuigwe (USA) & Taylor Townsend (USA), Karolina Muchova (Cze) v (29) Su-Wei Hsieh (Tpe), Marcus Daniell (Nzl) & Kenneth Skupski (Gbr) v Marius Copil (Rom) & Nick Kyrgios (Aus), Eri Hozumi (Jpn) & Makoto Ninomiya (Jpn) v Alexa Guarachi (Chi) & Bernarda Pera (USA)

Court 5
11am (4pm BST) (31) Christian Garin (Chi) v Alex De Minaur (Aus), Ekaterina Alexandrova (Rus) v (33) Shuai Zhang (Chn), (30) Maria Sakkari (Gre) v Shuai Peng (Chn), Jenson Brooksby (USA) v (17) Nikoloz Basilashvili (Geo)

Court 6
11am (4pm BST) Luke Bambridge (Gbr) & Ben McLachlan (Jpn) v Thai-Son Kwiatkowski (USA) & Noah Rubin (USA), Jennifer Brady (USA) & Alison Riske (USA) v Raluca Olaru (Rom) & Zhaoxuan Yang (Chn), (4) Pierre-Hugues Herbert (Fra) & Nicolas Mahut (Fra) v Rohan Bopanna (Ind) & Denis Shapovalov (Can), (1) Timea Babos (Hun) & Kristina Mladenovic (Fra) v Jessica Moore (Aus) & Giuliana Olmos (Mex), (8) Marcel Granollers (Spa) & Horacio Zeballos (Arg) v Sander Gille (Bel) & Joran Vliegen (Bel)

Court 7
11am (4pm BST) (4) Latisha Chan (Tpe) & Ivan Dodig (Cro) v Maria Jose Sanchez Martinez (Spa) & Neal Skupski (Gbr), Simona Halep (Rom) & Horia Tecau (Rom) v (2) Gabriela Dabrowski (Can) & Mate Pavic (Cro), Hubert Hurkacz (Pol) & Vasek Pospisil (Can) v (7) Bob Bryan (USA) & Mike Bryan (USA), Nicholas Monroe (USA) & Tennys Sandgren (USA) v Radu Albot (Mol) & Malek Jaziri (Tun), Kristie Ahn (USA) & Christina McHale (USA) v Hailey Baptiste (USA) & Emma Navarro (USA)

Court 8
11am (4pm BST) (9) Nikola Mektic (Cro) & Franko Skugor (Cro) v John-Patrick Smith (Aus) & Jordan Thompson (Aus), (9) Nicole Melichar (USA) & Kveta Peschke (Cze) v Nao Hibino (Jpn) & Miyu Kato (Jpn), Marco Cecchinato (Ita) & Andreas Seppi (Ita) v Pablo Andujar (Spa) & Fernando Verdasco (Spa), Jozef Kovalik (Svk) & Albert Ramos-Vinolas (Spa) v Robert Lindstedt (Swe) & Philipp Oswald (Aut)

Court 9
11am (4pm BST) Lara Arruabarrena (Spa) & Kaitlyn Christian (USA) v (12) Ying-Ying Duan (Chn) & Saisai Zheng (Chn), Dalila Jakupovic (Slo) & Sabrina Santamaria (USA) v Francesca Di Lorenzo (USA) & Ann Li (USA), Roman Jebavy (Cze) & Matwe Middelkoop (Ned) v (13) Robin Haase (Ned) & Wesley Koolhof (Ned), (11) Kirsten Flipkens (Bel) & Johanna Larsson (Swe) v Viktoria Kuzmova (Svk) & Aliaksandra Sasnovich (Blr)

Court 10
11am (4pm BST) Kristina Mladenovic (Fra) v Fiona Ferro (Fra), Feliciano Lopez (Spa) v Yoshihito Nishioka (Jpn), Rebecca Peterson (Swe) v (32) Dayana Yastremska (Ukr), Pablo Carreno-Busta (Spa) v Ricardas Berankis (Lit)

Court 11
11am (4pm BST) Desirae Krawczyk (USA) & Jessica Pegula (USA) v Caroline Dolehide (USA) & Vania King (USA), Ryan Harrison (USA) & Sam Querrey (USA) v (10) Rajeev Ram (USA) & Joe Salisbury (Gbr), Pablo Cuevas (Uru) v Kamil Majchrzak (Pol), Alexander Bublik (Kaz) & John Millman (Aus) v Evan King (USA) & Hunter Reese (USA)

Court 12
11am (4pm BST) Usue Maitane Arconada (USA) & Hayley Carter (USA) v Nadiia Kichenok (Ukr) & Abigail Spears (USA), (16) Raquel Atawo (USA) & Asia Muhammad (USA) v Daria Kasatkina (Rus) & Anett Kontaveit (Est), Miomir Kecmanovic (Ser) v Paolo Lorenzi (Ita), Abigail Forbes (USA) & Alexa Noel (USA) v Viktorija Golubic (Swi) & Sara Sorribes Tormo (Spa)

Court 13
11am (4pm BST) Ons Jabeur (Tun) v Aliaksandra Sasnovich (Blr), Daniel Evans (Gbr) v (25) Lucas Pouille (Fra), Iga Swiatek (Pol) v (12) Anastasija Sevastova (Lat), Gregoire Barrere (Fra) v (15) David Goffin (Bel)

Court 14
11am (4pm BST) Hugo Nys (Mon) & Divij Sharan (Ind) v Roberto Carballes Baena (Spa) & Federico Delbonis (Arg), (16) Oliver Marach (Aut) & Jurgen Melzer (Aut) v Mikhail Kukushkin (Kaz) & Andrey Rublev (Rus), Andres Molteni (Arg) & Igor Zelenay (Svk) v Leonardo Mayer (Arg) & Joao Sousa (Por), Anna Blinkova (Rus) & Yafan Wang (Chn) v (4) Elise Mertens (Bel) & Aryna Sabalenka (Blr)

Court 15
11am (4pm BST) Austin Krajicek (USA) & Edouard Roger-Vasselin (Fra) v Laslo Djere (Ser) & Janko Tipsarevic (Ser), (14) Lyudmyla Kichenok (Ukr) & Jelena Ostapenko (Lat) v Kateryna Kozlova (Ukr) & Anastasia Potapova (Rus), Marcelo Arevalo (Esa) & Jonny O’Mara (Gbr) v Benoit Paire (Fra) & Mischa Zverev (Ger), (5) Anna-Lena Groenefeld (Ger) & Demi Schuurs (Ned) v Alize Cornet (Fra) & Fiona Ferro (Fra)

Court 17
11am (4pm BST) Alison Van Uytvanck (Bel) v (18) Qiang Wang (Chn), (22) Petra Martic (Cro) v Ana Bogdan (Rom), Denis Kudla (USA) v (27) Dusan Lajovic (Ser), Reilly Opelka (USA) v Dominik Koepfer (Ger)

[ad_2]